با قابلیت import email & contacts در جیمیل آشنا شوید

معمولاً شخصی نیست که دارای چندین ایمیل مختلف در چندین سایت گوناگون نباشد. منتها داشتن چندین ایمیل مختلف، دسترسی به آنها را کمی سخت می کند. برای مثال اگر شما در جیمیل چندین اکانت داشته باشید، برای دسترسی به آنها می بایست از یکی Sign Out شده و به دیگری Sign In شوید، این مسئله زمانی حاد تر می شود که سرعت اینترنت نیز پایین باشد.

جیمیل که از این مشکل کاربران آگاه بود مدتی قبل امکان Multiple sign-in را در جیمیل فعال کرد که بوسیله ی آن می توان به طور همزمان حداکثر سه اکانت جیمیل را با یکدیگر ارتباط داد. البته ارتباط اکانت ها با یکدیگر خیلی سریع نیست منتها عدم نیاز به وارد کردن یوزر و پسورد نیز خود نعمتی است.

حال اینبار جیمیل حجت را بر ما تمام کرد و امکان فوق العاده ی دیگری را در اختیار کاربران قرار داد تا امکان دسترسی به ایمیل های دیگر در سایت های دیگر نیز مهیا باشد. برای مثال شما اگر در سایت هایی مانند Yahoo ، Hotmail ، AOL و وب میل های دیگر و حتی اکانت های POP3 دیگر اکانتی دارید، از این پس می توانید با معرفی آن به جیمیل ، ایمیل های ارسال شده به ایمیل (منظور ایمیلی است که در سایت هایی مانند یاهو، هات میل و AOL ساخته اید) را در جیمیل تحویل بگیرید. حتی قادر هستید که از طریق جیمیل برای سایر افراد با اکانت (برای مثال یاهو) ایمیل بزنید. امکان فوق العاده ایست نه!!!!!

حال چگونه باید این امکان را فعال کرد.

۱- بروی دکمه ی Setting در جیمیل کلیک کنید.
۲- بروی تب Accounts and Import کلیک کنید.
۳- در تب Accounts and Import بروی دکمه ی Import mail and contacts کلیک کنید.

۴- در صفحه ی باز شده، آدرس ایمیل مورد نظر خود را بصورت کامل وارد کنید (منظور ایمیلی  است که در سایر سایت های بغیر از جیمیل دارید).
۵- در صفحه ی بعدی پسورد ایمیل مورد نظر را وارد کنید.
۶- درصفحه ی آخر نیز می بایست انتخاب کنید که چه بخش هایی از ایمیل مورد نظر را می خواهید به جیمیل خود وارد کنید. تنظیمات را انجام داده و بروی دکمه ی Start Import کلیک کنید.

۷- بعد از انجام کارهای گفته شده، نام ایمیلتان را در بالای دکمه ی Import mail and contacts خواهید دید.

تقریباً هر دو ساعت یکبار اکانت وارد شده یا همان Import شده توسط جیمیل چک می شود تا در صورتی که ایمیل جدیدی به میل تان رسیده باشد، آنرا درون جیمیل دریافت کنید.

همچنین در تب Accounts and Import بخشی بنام Send mail as وجود دارد که بوسیله ی آن قادرید تنظیمات اعمال شده را تغییر دهید، که بعلت واضح بودن توضیح خاصی در این باره داده نمی شود.

پ.ن: در صورتیکه با قابلیت Multiple Sign-in در جیمیل آشنا نیستید مطلب اینجا را مطالعه کنید.

پاسخی بگذارید