توضیح مختصری درباره نرم افزار VMWare

Server یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه ماشین مجازی (Virtual Machine) میباشد. ماشین مجازی یک دستگاه رایانه مجزا را به طور کامل شبیه سازی میکند. هرچه سرعت و قدرت سخت افزارها، مانند RAM، CPU و … بیشتر باشد، امکان راه اندازی تعداد بیشتری ماشین مجازی به طور همزمان و با کارایی مطلوب وجود خواهد داشت.
ماشین مجازی در زمینه های مختلفی مخصوصاً آموزش میتواند مورد استفاده قرار گیرد. مثلاً با استفاده از آن میتوان یک شبکه کامپیوتری را شبیه سازی نمود و دستورات و برنامه های تحت شبکه را مورد بررسی قرار داد. همچنین پس از ایجاد یک ماشین مجازی در نرم افزار VMware Server شما میتوانید چندین هارد دیسک مجازی را نیز تعریف کرده و عملیاتی که احتیاج به چندین هارد دیسک دارند را مورد بررسی قرار دهید.
علاوه بر کاربردهای حرفه ای، افراد غیر حرفه ای نیز میتوانند در کارهای مقدماتی مانند نصب سیستمهای عامل (ویندوز، لینوکس و …) از این نرم افزار استفاده کنند. مزیت استفاده از این نرم افزار این است که سیستم اصلی و فایلهای مهم هیچ آسیبی نخواهند دید.

این نرم افزار کاملاً رایگان بوده و از طریق این لینک قابل دانلود میباشد.

تفاوت نسخه رایگان این نرم افزار با نسخه تجاری که ESX باشه در اینه که شما حتما نیاز به یک سیستم عامل دارید و فعالیتهای سیستمهای مجازی تحت تاثیر سیستم عامل مادر است و در ضمن خاصیت تایین مقدار مصرف CPU در حد تعداد محدود شده و قابلیت جابجایی و اشتراک گذاری با بقیه سیستمهای فیزیکی ندارد

نسخه رایگان محصول VMware ESX Server هم تولید شده که به نام تجاری ESX-i در اختیار کاربران قرار داده شده.

در نسخه esxi شما چیزی بنام Service Console رو ندارید.
نرم افزار esxi 3.5 update 3 هم در دونسخه معمولی و نسخه مخصوص سرورهای hp عرضه شده که می تونید ازشون استفاده کنید.

پاسخی بگذارید