نرم افزار دوربین مدار بسته شبکه

نرم افزار دوربین مدار بسته مایلستون

نرم افزار دوربین مدار بسته مایلستون

در حال حاضر با توجه به نرم افزار های موجود  در بازار به جرات می توان گفت که  یکی از بهترین نرم افزار دوربین مدار بسته شبکه  نرم افزار های شرکت مایلستون  می باشد که این مقاله سعی می شود توضیحاتی کامل خدمت شما ارائه شود.

شرکت مایلستون واقع در کشور دانمارک است که در تولید نرم افزار های مدیریت سیستم های نظارت بر تصویر یکی از بزرگترین تولید کننده ها می باشد ، تنوع در نرم افزار های ارائه شده توسط این شرکت نیاز تمامی کاربران را پاسخ می دهد حتی کاربرانی که کمترین دانش در مورد نرم افزار های نظارتی دارند.

از مزیت های نرم افزار های Milestone نسبت به بقیه نرم افزار های موجود بازار open platform بودن آن است این یعنی انعطاف پذیری برای کارکرد با نرم افزارهای جانبی استاندارد موجود در بازار جهت استفاده بهینه از قابلیت هوشمندی سیستمهای تحت شبکه می باشد.

نرم افزارهای مایلستون در حال حاضر بیش از ۹۰۰ مدل دوربین از ۸۰ تولید کننده معتبر در دنیا را پشتیبانی مینماید. در بزرگترین و موفق ترین پروژه های نظارت تصویری انجام شده در دنیا از نرم افزارهای Milestone بهمراه دوربینهای تحت شبکه Axis استفاده شده است. این بدین معناست که میزان رضایتمندی مشتریان و کاربران این نرم افزار به حدی بالا بوده که همچنان این شرکت در رده های بالایی تولیدکنندگان نرم افزارهای مدیریت ونظارت تصویری قرار گرفته است و البته قیمت بسیار مناسب تولیدات این شرکت نیز مزید بر علت بوده است.

از دیگر از مزایای نرم افزار مایلستون  طراحی ومهندسی آن است که حداقل فضای ممکن را بر روی سرور دوربین مداربسته اشغال کرده و هزینه های اضافی این تجهیزات را معقول کرده است. نکته دیگر این که نرم افزارهای مایلستون از طریق شبکه های اینترنت قابلیت کنترل سیستم را با حداکثر کیفیت موجود داشته و حتی با وسایلی همچون گوشی همراه ، تبلت و… از سراسر دنیا میتوان نسبت به مدیریت و کنترل این نرم افزار اقدام نمود.

لازه به ذکر است نرم افزار مایلستون برای کنترل و مدیریت جامع نرم افزارهای خود نیز راهکارهای موثری را که برای مدیران مجموعه های وسیع وپراکنده در نقاط مختلف بسیار کاربردی است در جهت پشتیبانی هرچه بیشتر محصولات خود ارائه نموده است .

علاوه برمزایای ذکر شده قابلیت های هوشمند نرم افزارهای مایلستون نیز شایان ذکر هستند که از جمله میتوان به قابلیت جستجوی هوشمند در جزئیات تصاویر ذخیره شده اشاره نمود.

نرم افزارهای استانداردی هم که تا کنون به بازار ارائه شده اند همچون نرم افزار تشخیص پلاک خودرو و تشخیص چهره و شمارش افراد و غیره نیز با مایلستون همخوانی دارند.

حال به صورت تیتروار چند مورد از خصوصیات و قابلیت های نرم افزار مدیریت مایلستون خدمت شما ارائه می شود:

۱- نرم افزار Milestone Corporate می تواند به صورت نامحدود دوربین تحت شبکه ، Encoder هاو دوربینهای آنالوگ متصل به DVRs را پشتیبانی کند، همچنانکه از سرورهاوکاربران واتاق مانیتورهای نامحدود پشتیبانی می کند.
(امکان گسترش نامحدود سیستم ومدیریت آسان ویکپارچه ومرکزی)

۲- امکان اتصال ویکپارچه سازی نرم افزارهای Corporate مستقل ومدیریت یکپارچه وبصورت سلسله مراتبی پشتیبانی از نرم افزار های جانبی به صورت مجتمع و یکپارچه در قالب یک کنسول مدیریتی واحد با امکان ارتباط بین آنها.

۳- نرم افزارهای مایلستون به شکل Open Platform ارائه می شود که این قابلیت با دراختیار قراردادن API/SDK های نرم افزار، امکان ایجاد نرم افزار های جانبی برای مصارف خاص را برای ما با ساده ترین راه حل مهیا می کند. (کاهش هزینه ذخیره سازی و افزایش زمان ذخیره سازی و ایجاد آرشیو مستمر وکامل)

۴- ضبط تصاویر بصورت مستمر ومطمئن با امکان آرشیو درکیفیتهای مختلف برای زمانهای مختلف برای حفظ طولانی مدت تصاویر ضبط شده.(بالابردن کارایی وبهره وری کاربران)

۵- پشتیبانی ازنرم افزار Smart Client، که این نرم افزار شامل قابلیت های متعددی مانند نمایش تصاویر، دسترسی به تصاویر ضبط شده با نمایش تصویر زنده، امکان جستجوی هوشمند (اشیاء گم شده)، استخراج تصاویر ضبط شده با فرمت های گوناگون وبه صورت کدگذاری شده ونمایش همزمان یکصد تصویر در هر صفحه نمایش.( نصب وراه اندازی سریع ومطمئن نرم افزار ویکپارچه سازی مدیریت دوربینها)

۶- امکان جستجوی دوربینهای موجود درشبکه براساس اسکن IP در رنج معین یا آزاد وشناسایی اتوماتیک مدل بیش از ۹۰۰دوربین وافزودن اتوماتیک دوربینهای شناسایی شده به کنسول مدیریتی نرم افزار.( آسان سازی فرایند نصب وپیکربندی نرم افزار)

۷- برنامه تنظیم و پیکربندی آسان سیستم برای کارهای مانند اضافه کردن دوربینها به سیستم، تنظیم چگونگی ضبط و ذخیره سازی تصاویر ، نحوه آرشیو کردن تصاویر ضبط شده، تعریف قوانین مشخص برحسب به روزاتفاقات خاص ، امکان تعیین اجازه دسترسی کاربران به دوربینها وامکانات نرم افزار.(هوشمندی بالا ی سیستم ومدیریت دقیق وآسان)

۸- مدیریت اتفاقات ورویدادها به صورت مرکزی ویکجا.(کم کردن بار ترافیکی شبکه بدون کاهش کیفیت تصاویر)

۹- پشتیبانی ازجدید ترین فرمت های فشرده سازی تصاویر به مانند MXPEG ، MPEG4 ، H264 (انعطاف پذیری مدیریت اتفاقات وکنترل هوشمند واتوماتیک وکاهش مداخله کاربر)

۱۰- وجود قوانین متعدد و متنوع برای اتفاقات مختلف در این نرم افزار، امکان برنامه ریزی برای اتفاقات بر حسب زمان معین و عکس العمل های مشخص فراهم می آورد.( امکان خرید متنوع تجهیزات ، بکارگیری دوربینهای موجودو امکان گسترش سیستم بدون توافق برروی محصولی خاص)

۱۱- پشیبانی بیش از۹۰۰ مدل دوربین شامل ۷۹ شرکت تولید کننده دوربین. ( افزایش تعداد کاربر و امکان حرکت و جابجایی برای کاربر نرم افزار)

۱۲-پشتیبانی از کنسول کاربری همراه مانند موبایل و PDA (راه حلی منحصربه فرد درجهت کاهش حجم اطلاعات وکاهش هزینه برای آرشیو طولانی مدت)

۱۳-ذخیره سازی وآرشیوتصاویر برای زمان های طولانی و باحجم کم. (امکان اعمال آسان اجازه دسترسی به کاربران از سطح مدیریتی بالاتر بصورت یکجا یا مجزا)

۱۴- پشتیبانی از تمامی ویندوزها وسرویس Active Directory ویندوز سرورجهت اعمال دسترسی های مجازبه کاربران، علاوه برتعیین دسترسی توسط خودنرم افزار. (بهینه سازی استفاده از منابع و کاهش هزینه ها)

۱۵- قابلیت تشخیص حرکت به صورت مستقل از توانایی های دوربین برای تمامی دوربینهای موجود برروی یک سرور به صورت همزمان. ( بالا بردن توانایی سیستم بوسیله گسترش یکپارچه ارتباط ها، کاهش هزینه های بهره برداری، انتقال سریع اطلاعات)

۱۶- پشتیبانی از چندین کانال همزمان اعم از انتقال صدای دو طرفه برای ارتباط اپراتور با افرا د مختلف درورودی‌ها، درب‌ها و… ارسال پیام عمومی در محیط،کنترل دستگاههای دیجیتال متصل به دوربین مانند درب‌های الکترونیک، آژیرها و …، شنیدن صدای محیط اطراف دوربینها. (ایمنی و مستند سازی تصاویر ضبط شده )

۱۷-قابلیت استخراج سریع تصاویر با کدگذاری های معتبر و ایمن به فرمت های گوناگون شامل تصاویرچندگانه و امکان پیوست گزارش کامل تصاویر ضبط شده توسط سیستم. ( ابزاری مفید برای به اشتراک گذاری ایده ها بین کاربران وتحلیل دقیق وقایع)

۱۸- امکان اضافه نودن نوشته ویادداشت برروی تصاویر برای اشتراک گذاری بادیگرکاربران یا استفاده تحلیلی در زمانهای دیگر. ( امکان بررسی تغییرات سیستم ودوربینها توسط کاربران،عیب یابی آسان سیستم و مستند سازی اتفاقات)

۱۹- امکان گزارش گیری جامع از تمامی اتفاقات سیستم و دوربین‌ها. ( افزایش قابلیت دوربینها)

۲۰- پشتیبانی ازتکنولوژی FISHEYE برای دوربینهای ۳۶۰ درجه با قابلیت زوم دیجیتال. ( مدیریت یکپارچه وسریع)

۲۱- مدیریت یکجا وهماهنگ تمامی سرورها ودوربینها از طریق یک کنسول مدیریتی. ( افزایش ایمنی وکارایی مستمرطولانی سیستم)

۲۲- پشتیبانی از سرور جایگزین (Failover) به صورت خودکار. ( مدیریت نمایش تصاویر وامکان نمایش تصاویر با چیدمان دلخواه درابعاد بزرگ ومطلوب)

۲۳- پشتیبانی از مانیتورهای Video Wall. ( مدیریت وگزارش گیری جامع ویکپارچه)

۲۴- امکان مدیریت رویدادها واتفاقات بصورت مرکزی برروی تمامی سرورها. ( مدیریت آسان وسریع دوربینها وتصاویر بر روی نقشه گرافیکی)

۲۵- پشتیبانی از سیستمMap Site (بهره وری بهتر از پهنای باند و سرورهای ذخیره سازی)

۲۶- پشتیبانی همزمان از تصاویر با فرمت های گوناگون برای نمایش ، ضبط ، انتقال و…(Multi Stream) ( مدیریت ارسال داده هاوکاهش پهنای باند مصرفی)

۲۷- پشتیبانی از تکنولوژی Multicasting ( امکان دسترسی به تصاویر مورد نظروخاص با بهترین کیفیت با بهره وری بیشتراز پهنای باند)

۲۹- امکان تغییر کیفیت تصویر بر اساس برنامه ریزی زمانی یا وقوع اتفاقهای خاص. ( مدیریت جامع وسیستم قابل برنامه ریزی برای تمامی اتفاقات)

۳۰- قابلیت مدیریت میکروفن واسپیکرهای داخلی یاخارجی متصل به دوربینها. (امنیت بیشتر برای تصاویر ضبط شده در فضاهای مجزا)

۳۱- امکان آرشیو کردن تصاویر ضبط شده برای دفعات متعدد.

نسخه های نرم افزار milestone

  • نرم افزار milestone Xprotect Go
  • نرم افزار  milestone Xprotect Essential
  • نرم افزار milestone Xprotect Professional
  • نرم افزار milestone Xprotect Enterprise
  • نرم افزار milestone Xprotect Corporate

 

پاسخی بگذارید