نصب اکتیودایرکتوری Active Directory در ویندوز 2003

۱٫ ویندوز ۲۰۰۳ خود را به آخرین سرویس پک آپدیت کنید
۲٫ در Run عبارت Dcpromo را تایپ کنید تا پنجره ای جدید باز شود
۳٫ پس از فشار دادن کلید Next به صفحه ای می روید که از شما می پرسد آیا اولین دامین کنترلر خود را میخواهید نصب کنید یا دامین شما وجود دارد ولی میخواهید دامین کنترلر دیگری به آن اضافه کنید . برای نصب دامین جدید گزینه اول را انتنخاب میکنیم

تصویر

۴٫ در مرحله ی بعدی نوع دامین شما را خواهد پرسید که شامل ۳ گزینه میباشد

گزینه ۱ : اگر دامینی که میخواهید آنرا بسازید اولین و تنها دامین موجود در جنگل ( Forest ) میباشد این گزینه را انتخاب کنید تا این دامین به عنوان اولین و تنها دامین ساخته شود .

گزینه ۲ : اگر شما دامینی موجود دارید و میخواهید این دامین را به عنوان فرزند آن بسازید از این گزینه استفاده کنید . به عنوان مثال دامین domain1.espeero.net وجود دارد و شما میخواید فرزند آنرا با نام domain2 بسازید که میشود domain2.domain1.espeero.net

گزینه ۳ : ساختن یک دامین دیگر مجزا از دامین موجود که فرزند آن نیز نباشد و یک دامین کاملا جداگانه شناخته شود .

ما برای نصب یک دامین جدید گزینه ۱ را انتخاب میکنیم

تصویر

۵٫ در صفحه بعدی نام دامین از شما پرسیده خواهد شد . نام دامین خود را بدین شکل وارد نمایید Espeero.net توجه داشته باشید که مهم نیست این نام در اینترنت به عنوان دامنه ثبت شده باشد

۶٫ در مرحله بعدی از شما نام Netbios پرسیده میشود که برای استفاده از سیستم عاملهای NT 98 2000 میباشد . نام آنرا espeero میگذاریم .

۷٫ در اینجا محل سیو کردن Log فایلهای اکتیو دایرکتوری از شما پرسیده میشود که به حالت پیش فرض انرا قرار داده و Next بزنید .

۸٫ در اینجا آدرس محل فولدر sysvol از شما پرسیده میشود . این فولدر جایی است که بصورت Share برای کلاینتها در میاید و یکسری از قوانین و دستورات اکتیودایرکتوری از طریق این فولدر بر روی سیستم عاملهای دامین اعمال میشود . آنرا در حالت پیش فرض قرار داده و Next بزنید .

تصویر

۹٫ در این مرحله ممکن است با پنجره dns registration diagnostic مواجه شوید که در مورد نصب DNS از شما سوال میشود . بهتر است گزینه سوم را بزنید و نصب آنرا به بعد موکول کنید. آموزش نصب DNS نیز در مقالات موجود میباشد .

۱۰٫ در محله بعدی به پنجره ای با عنوان Permissions مواجه خواهید شد که در مورد سازگاری دامین شما با ویندوزهای قبل از ۲۰۰۰ و یا عدم سازگاری با آنها سوال خواهد نمود . انتخاب بین ۲ گزینه بر عهده خودتان خواهد بود که درصورت داشتن ویندوزهای قدیمی در شبکه نظیر ۹۸ me میتوانید گزینه ۱ در غیر اینصورت ۲ را انتخاب کنید .

۱۱٫ کلمه عبور مربوط به بازیابی اکتیو دایرکتوری میباشد ، این کلمه عبور با کلمه ی عبور ادمین ها متفاوت میباشد آنرا به خاطر بسپارید .

۱۲٫ بقیه پنجره ها مربوط به خلاصه ی تنظیمات انجام شده میباشد که آنها را Next کنید تا نصب آغاز شود ، ممکن است این کار ۱۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد بعد از آن سرور را Restart کرده و وارد دامین خود شوید .

espeero.net

پاسخی بگذارید