نظارت بروی نظرات وردپرس با برنامه Moderator

نظارت بروی نظرات وردپرس با برنامه Moderator

سرعت کم اینترنت در کشور ما باعث شده است که اگر بخواهیم بروی نظرات افرادی که لطف کرده و برایمان نظر گذاشته اند ،  نظارت کنیم ، دیدن بخش دیدگاه های سایت به ۲ پروسه تقسیم شود : ۱- منتظر ماندن برای باز شدن صفحه ی دیدگاه ها ۲- دیدن نظرات . خود من به شخصه از بخش اول بسیار متنفرم و همیشه فکر می کردم که چرا برنامه ای نمی نویسند تا دیدن نظرات را از روی دسکتاپ برای ما مقدر سازد . بنابراین ، امروز دست به کار شدم و با سرچ درون اینترنت به یک افزونه و برنامه ی جالب برخورد کردم. Moderator یک افزونه ی وردپرس می باشد که نوعی برنامه ی دسکتاپ نیز محسوب می شود که بوسیله ی Adobe AIR ساخته شده است . این افزونه به شما این اجازه را می دهد تا نظرات جدید سایتتان را مشاهده و مدیریت کنید. برخی از ویژگی های اصلی این نرم افزار را در زیر می توانید مشاهده کنید.

  • مشاهده ی نظرات تایید نشده

  • آگاهی دادن از رسیدن نظرات جدید

  • نشان دادن گراواتر (Gravatar) اشخاص نظر دهنده

  • مدیریت نظرات برای پذیرفتن ، پاک کردن و جفنگ شمردن

  • امکان مینیمایز (minimize) کردن برنامه در بخش System tray

moderator

البته زیاد خوشحال نشوید ، چرا که ایرادات این نرم افزار کم نیستند . ولی باز جای امیدواریست که در ورژن های بعدی ، نواقصی که در زیر خواهیم گفت را برطرف کنند.

این برنامه نخستن ورژنی (۰.۱)  هست که عرضه گردیده ، بنابراین امکان داشتن باگ در آن کم نیست . اما ایرادی که من را متاسف کرد و تقریباً استفاده از این نرم افزار را برای ما ایرانیان از بین برد ، این است که برنامه با زبان فارسی به هیچ وجه همخوانی ندارد.

احتمالاً با خواندن پاراگراف بالا ماهیت این پست ، از آموزشی به یک پست خبری برایتان تغییر کرد . اما همانگونه که گفتم بسیار جای امیدواریست که این مشکلات برطرف گردد.

اگر بازهم می خواهید از این نرم افزار استفاده کنید و یا حداقل گریزی به نرم افزار زده باشید . ادامه مطلب را مشاهده کنید….

برای استفاده از این افزونه باید ابتدا یک پلاگین را بروی وردپرس خود نصب کنید ، سپس برنامه ی مورد نظر را بروی رایانه نصب و از این برنامه استفاده کنید. یعنی :

۱- افزونه را با حجم ۷۰ کیلوبایت از اینجا دانلود کرده و بروی وردپرستان نصب کنید.
۲- برنامه ی مورد نظر را با حجم ۱.۱ مگابایت از اینجا دانلود کرده و بروی رایانه تان نصب کنید.
۳- بعد از اجرای نرم افزار ، در قسمت
Blog URL آدرس سایتتان و در قسمت های زیرین این فیلد نیز به ترتیب نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید . در آخر هم بروی دکمه ی Login کلیک کنید. به همین سادگی ….

این هم یک عکس از برنامه

پانوشت ۱ : این برنامه تنها بروی سایتهای دارای وردپرس شخصی یا به اصطلاح WordPress.org امکان نصب و کار دارد.

پانوشت ۲ : برای استفاده از این نرم افزار باید Adobe AIR بروی سیستم تان نصب باشد ، در صورتی که این نرم افزار را ندارید از اینجا آنرا دانلود کنید.

پانوشت ۳ : این برنامه بروی ورژن های ۲.۶ به بالاتر وردپرس کار می کند

پانوشت ۴ : برای اینکه سرعت بخش مدیریت وردپرس را افزایش دهید ، افزونه ی Google Gears بسیار برایتان مفید خواهد بود.

پانوشت ۵ : در صورتی که هر گونه ایراد یا باگی را در این افزونه و برنامه یافتید می توانید با فرستادن آن به ایمیل wpmoderator@gmail.com ، سازنده را از این ایرادات آگاه سازید

پاسخی بگذارید