پورت USB کار نمی کند

USB یکی از تکنولوژی هایی است که تاثیر زیادی بر جهان کامپیوتر داشته است . این پلاگین به ما امکان استفاده بسیار آسان از هادردیسک های خارجی ، درایوهای یواس بی فلش و بسیاری دیگر از لوازم جانبی مانند پرینتر را به ما می دهد . USB ها به ندرت دچار مشکل می شوند اما در صورت بروز کار میتواند برای ما بسار سخت شود مثلا تصور کنید که پورت های USB لب تاب شما کار نکند و شما بخواهید دستگاه را برای چاپ یک سند مهم به پرینتر متصل کنید !!؟

اما نگران نباشید . عیب یابی پورتهای USB   کار مشکلی نیست با ما همراه باشید …

 پورت USB کار نمی کند — چه کاری باید انجام دهید؟

usb

هر سخت افزاری برای اتصال به کامپیوتر از از نرافزار درایور استفاده می کند در هنگام بروز مشکل با اغلب سخت افزارها در بیشتر اوقات می توان با نصب مجدد درایور مشکل را برطرف کرد اما این کار در مورد پورت های USB  آن طور که باید کار نمی کند . در اینجا برخی از روشهایی که شما می توانید به عیب یابی پرت USB  در سطح نرم افزاری بپردازید را بررسی می کنیم .

 راه اندازی مجدد کامپیوتر
اگر پورت های USB  کار نمی کنند . اولین و ساده ترین راه برای رفع مشکل راه اندازی مجدد دستگاه است . با این  کار اگر هر گونه مشکلی در بارگزاری درایورها به وجود آمده باشد برطرف خواهد شد .

اجرای مدیریت دستگاه (Device Manager )
اگر به دلایلی قادر به راه اندازی مجدد دستگاه نیستید . می توانید به قسمت Device Manager مراجعه کنید باری این کار کافیست عبارت “devmgmt.msc” را در قسمت start  run  تایپ کنید . سپس در پنجره بازشده بر روی Computer  کلیک کرده و در قسمت toolbar بروی Scan for hardware changes کلیک کنید . با این کار اگر دستگاه اگر تغییرات سخت افزاری USB را مشاهده کند آن را اعمال خواهد کرد و به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد .

 

غیر فعال کردن کنترل کننده USB  
را دیگر برای رفع عیب نرم افراری USB  غیر فعال کردن و سپس نصب مجدد دستگاه های کنترل کننده USB  است . برای انجام این کار ابتدا باید همانطور که قبلاً گفته شد به قسمت Device Manager سیستم رفته بر روی کنترل کننده های USB  (Universal Serial Bus controllers) راست کلیک کنید و تمامی آنها را حذف کنید . سپس کافیست کامپیوتر را راه اندازی مجدد کنید . تا کنترل ها به طور خدکار نصب شوند

درایور  پورت USB را به روز رسانی

دلیل دیگر برای عدم کارکرد صحیح پورتهای USB می تواند قدیمی بودن درایور های آنها باشد . که تنها راه رفع مشکل جستجو و نسب مجدد آنهاست . شما می توانید از سایت تولید کننده دستگاه برای دانلود درایور مناسب استفاده کنید . درایور مناسب باید مشکل شما را حل کند .

من امیدوارم با خواندن مقاله بالا مشکل شما با USB حل شده باشد . اگر هیچ یک از روشهای بالا کار نمی کند احتمال دارد که پورت USB  از لحاظ فیزیکی آسیب دیده باشد . در این صورت بهتر است آن را تعویض کنید یا برای تعمیر به یک تکنیسن کامپیوتر مراجعه کنید . ولی به طور معمول مشکلات USB   به سطح نرم افزاری محدود می شود و امکان اینکه به طور فیزیکی آسیب ببیند بسیار کم است و شما می توانید با استفاده از راه حل های گفته شده مشکل را برطرف کنید .

پاسخی بگذارید