چگونه افزونه (پلاگین) های وردپرس را فارسی کنیم؟

اگر با وردپرس کار کرده باشید حتماً متوجه شده ای که پلاگین ها (Plugin)  یا همان افزونه ی فارسی خودمان ، نقش مهم و حیاتی را در وردپرس ایفا می کنند به گونه ای که سایت یا وبلاگ شما بوسیله ی این افزونه ها به سایت دلخواه شما تبدیل می شود . خوشبختانه تا همین الان که من در حال تایپ این پست می باشم حدود ۲۵۵۱ پلاگین در بخش افزونه های وردپرس وجود دارد که نشان دهنده ی گستردگی افزونه های وردپرس می باشد به گونه ای که دقیقاً نیاز شما را از همه ی جهات تامین می کند . جای بسی شکر دارد که تیم برنامه نویسی وردپرس ، این سیستم را بگونه ای نوشته اند که نه تنها افزونه های این سیستم مدیریت محتوا نفوذ بسیار بالایی در بخش های گوناگون وردپرس دارند ، بلکه براحتی می توان زبان افزونه های وردپرس را به زبان مورد نظر خود تغییر داد .
همانطور که از عنوان این پست متوجه شده اید در این آموزش تصویری به شما نحوه ی فارسی سازی پلاگین های وردپرس را خواهیم آموخت.

poedit

روش های گوناگونی برای فارسی سازی افزونه های وردپرس وجود دارد ، اما در این آموزش به شما نحوه فارسی سازی وردپرس به کمک برنامه ی PoEdit را خواهیم آموخت. از محاسن این برنامه می توان سادگی کار و پشتیبانی از زبان فارسی را نام برد. در این آموزش علاوه بر ایجاد فایلهای po و mo به شما کدهای مربوط به قرار دهی زبان در افزونه مانند load_plugin_textdomain و مسائل در ارتباط با این موضوعات را نیز خواهیم گفت.

جا داره که در اینجا از سایت کف خون و همچنین مستندات فارسی وردپرس تشکر کنم که منبع اصلی من در این آموزش بوده اند.

امیدوارم که این آموزش مورد توجه و استفاده ی شما قرار بگیرد . (دانلود آموزش در ادامه مطلب…)


دانلود آموزش (لینک غیر مستقیم)    حجم: ۱.۱۹ مگابایت

دانلود آموزش از سرور دوم (لینک مستقیم)

دانلود آموزش از سرور های دیگر (لینک غیر مستقیم)
توجه : دوستان عزیز برای دانلود از لینک ( دانلود آموزش از سرور های دیگر ) ابتدا وارد صفحه ایی می شوید که نام سایت های ( سرور )  مختلفی در آن نوشته شده است  .. پس از انتخاب سایت مورد نظرتان .. به دانلود این آموزش در (سرور خود آن سایت ) بپردازید.

———————–
برنامه ی PoEdit یک برنامه ی رایگان است که آنرا می توانید از اینجا دانلود کنید.

پاسخی بگذارید